Turkuaz Şirketler Grubu

Hakkımızda

İsmini var olduğu topraklardan alan Turkuaz Seramik 1993 yılında Kayseri’de doğdu.  Anadolu’nun geçmişten günümüze yansıyan kültürel zenginliğini günümüze uyarlayarak Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ve Kayseri İncesu Sanayi Bölgesi’nde seramik sağlık gereçleri pazarına özel ürünler sunmaktadır.

Toplam 350 bin m²’lik tesisleriyle yılda 3 milyon vitrifiye üretimi yapan markamız sektörün yeniliğe yön veren markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerlemektedir. Tüm üretiminin yüzde 35-40’lık kısmını Avrupa ve Balkan ülkeleri başta olmak üzere 60 ülkeye ihraç etmektedir. Turkuaz Seramik olarak her geçen gün büyüyen bayi ağımız ile müşterilerimize ulaşarak, Turkuaz ruhununu yansıtan modern ve minimalist tasarımlarımızı Turkuaz Seramik kalitesi ile tüketicilerimize sunmaktayız.

Tüm üretimini standardına uygun olarak sürdüren markamız, dünya standartlarında yaptığı üretimle en yeni teknolojileri takip etmekte ve bu teknolojileri üretim süreçlerine aktarmaktadır.

 

Vizyonumuz;

Seramik sağlık gereçleri üretiminde, sektörün öncülüğünü yapan ve mükemmelliği hedefleyen saygın bir dünya markası olmaktır.

 

Misyonumuz;

Ürün ve hizmet kalitemizi sürekli geliştirmek için; teknolojik gelişmeleri takip ederek, bilgiyi nitelikli iş gücü ile birleştirerek, yurt içi ve yurt dışı pazar payımızı, rekabet gücümüzü ve karlığımızı sürekli arttırmaktır.

Bu Hedeflere Ulaşabilmek İçin En Önemli Değerlerimiz;

– Kalite

– Müşteri odaklılık

– Sürekli Gelişim

– İnovasyon

– İletişimde Şeffaflık

– Kurum Bağlılığı

– Çevreye ve İnsana Saygı

 

Yaşama Saygı

Dünya pazarının önemli oyuncuları arasında yer alan Turkuaz Seramik, tasarım ve üretim süreçlerinin her aşamasında doğaya, çevreye, insana ve yaşama karşı saygı çerçevesinde ilerleyerek tüm faaliyetlerini bu hassasiyet ile sürdürmektedir.  Tasarım, üretim ve sunum aşamasında çevreye duyarlı davranan markamız, çevre dostu teknolojileri bünyesine katarak, geri dönüşüm, enerji ve su tasarrufu konusunda yatırımlarına devam etmektedir. Bu konudaki duyarlılığını ürettiği ürünlerde de uygulamaya alan markamız maksimum su tasarrufu sağlayan özel ürünler ile sürdürülebilirlik alanındaki sorumluluklarını yerine getirmektedir.