Turkuaz Seramik Kayseri Sanayi Odası 2016 Gecesine Sponsor oldu…

Turkuaz Seramik Kayseri Sanayi Odası 2016 Gecesine sponsor oldu. Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sn. Başbakan Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah Gül, ilgili bakan ve bürokratlar ile TOBB Başkanı Sn. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen ödül töreni, samimi bir sohbet ortamında Türkiye Ekonomisi ile ilgili birçok mesajın verildiği ve önemli açıklamaların yapıldığı mini bir ekonomi zirvesine dönüştü.

Çok önemli mesajların verildiği Ödül Töreninde Türkiye’nin ekonomik olarak karşılaştığı kuşatmanın ancak ve ancak istihdamın arttırılmasıyla kırılabileceği belirtilen konuşmalarda, Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan  “Faiz oranlarını ne şartla olursa olsun düşürmek zorundayız. Yatırımcılar sıkışıyor, şu anda çok yüksek oranda faizle yatırımcıya kredi veriliyor. Böyle şey olur mu? Bu faizle ülke ayağa kalkar mı? Kalkmaz, çökertir, bitirirsiniz. Eğer Türkiye şu anda yüksek işsizlik oranlarına gelmişse bunun sebebi duran yatırımlardır.” Diyerek sanayi ve yatırımın önemine vurgu yaptı.

Bir ülkeyi ayakta tutan değerin maden veya yer altı kaynakları olmadığın söyleyen Cumhurbaşkanı, “Bir devletin asıl gücü nedir biliyor musunuz? İnsandır. İnsan varsa yatırım var, insan yoksa o da yok. İnsan varsa üretim var, istihdam var. Biz insanın temelini oluşturduğu böyle bir başarı hikâyesini yine vatandaşlarımızla, sanayicimiz ve iş adamlarımızla başaracağız inşallah.” Dedi.

Türkiye’nin Yarını Bugünden iyi olacaktır…

Başbakan Binali Yıldırım ise “Ak Parti hükümetleri olarak yapılan köklü reformlarla Türkiye’yi içeriden ve dışarıdan gelecek her türlü ekonomik şoka karşı hazırladık. Onun için 2008 büyük dünya finans krizi ortaya çıktığında sarsılmadık, inşallah bu çalkalanmadan da sağ salim çıkacağız.” Dedi. Yatırım ortamının ancak iyi bir genel ekonomik iklimde oluşacağını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, “Ekonomimiz hakkında çıkarılan dedikodularla, yapılan olumsuz propagandalar ile ilk defa karşılaşmıyoruz. Bunlarında üstesinden geleceğiz.” diyerek 2008-2009 krizinde “Krize inat Yatırıma devam et.” Prensibiyle yatırıma ara vermediklerini ifade eden Başbakan Yıldırım, gelişmelere göre yeni tedbirlerin hazırlıklarını yaptıklarını söyledi. “Kafanız karışık olmasın. Belirsizlik falan yok. Her şey net, ayna gibi. Türkiye’nin yarını bugünden daha iyi olacaktır.” Diyerek sanayici ve iş adamlarına güven aşıladı.

Dallarında başarılar elde eden sanayici ve iş adamlarına yapılan ödül takdiminden sonra gecenin sponsorluğunu üstlenen Turkuaz Seramik firmasına katkılarından dolayı teşekkür edilerek, Marka ve Kurumsal Pazarlama Müdürümüz Sn. Rabia Özkaya’ya günün hatırası için Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödül takdim edildi.