Turkuaz Seramik Antibakteriyel Ürün Sertifikasından sonra şimdi de TSE Çift Yıldız Belgesini Almaya Hak Kazandı.

Turkuaz Seramik olarak, yatırım ve Ar-Ge faaliyetlerimize hız kesmeden devam etmekteyiz. Bu bağlamda yeni teknolojiler, inovasyon faaliyetleri, tasarım aşamasından nihai ürün aşamasına dek tüm çalışmalar aynı hız ve heyecanla sürdürülmektedir.

Teknolojiyi sürekli takip eden ve yeniliklerin gerisinde kalmayan firma anlayışımız ve kültürümüzün göstergesi olarak; iki yeni uygulamayı daha firmamız bünyesinde hayata geçirmiş bulunmaktayız.

Bunlardan birincisi; bakteri oluşumunun engellenmesi prensibine dayanan ve çok daha hijyenik bir kullanım sağlayan antibakteriyel yüzey özelliğidir. Ürünlerimize uygulanan özel bir metotla, standart seramik yüzeyler, bakteri oluşumunu engelleyen ve hijyen sağlayan özel yüzeylere dönüşmektedir. Gerçekleştirdiğimiz bu çalışma; uluslararası akredite bar kuruluş laboratuvarında yapılan test ve incelemeler neticesinde tespit edilmiş ve onaylanmıştır.

Diğer bir uygulamamız ise; tasarım aşamasından başlayarak, yapılan ciddi çalışmalar neticesinde, ürünlerimizin mevcut Avrupa standartlarının üzerinde bir performans sergilemesi ve bu üstün performansın TSE tarafından, TSE ÇİFT YILDIZ belgesi ile belgelendirilmiş olmasıdır.

Klozet grubu ürünlerin Avrupa standardı olan TS EN 997 ve Lavabo grubu ürünlerin Avrupa Standardı olan TS EN 14688 standartlarına uygun şekilde, yıllardır üretilmekte olan ürünlerimiz, zorlaştırılmış olan performans testlerinin tamamından geçerek başarılı olmuş ve T5E Çift Yıldız belgesi almaya hak kazanmıştır.

Avrupa’nın en büyük Fine Fire Clay üretim tesisi olan İncesu üretim tesisimizde, dolap uyumlu ve büyük hacimli etajerli lavabolar, minimalist tezgah üstü lavabolar CeraStyle markası ile üretilmektedir.

Merkez tesisimizde ise vitrifiye grubu ürünler olan, asma klozetler, takım klozetler, ayaklı ve ayaksız lavabolar, hela taşları, bideler, pisuar ve ara bölmeler, seramik aksesuarlar gibi geniş bir ürün yelpazemiz mevcuttur. Her iki üretim tesisimizde kullanılan basınçlı döküm teknolojisi sayesinde, üstün yüzey kalitesine sahip, daha pürüzsüz ürünler üretilmektedir.

İncesu tesisimizde en küçüğü 20 cm ve en büyüğü 250 cm ebatlarında olmak üzere, yaklaşık 140 farklı model ve ebatta ürün üretilmektedir. Merkez üretim tesisimizde ise 60 cm’den büyük ve küçük lavabolar, asma, takım, duvara dayalı, tek parça, çocuk, bedensel engelli klozetleri vb. şeklinde yaklaşık 90 farklı model de ürün üretilmektedir.

İncesu tesisimizde 1,000,000 adet/yıl ve merkez tesisimizde 1,500,000 adet/yıl olmak üzere, toplam olarak yıllık üretim kapasitemiz 2,500,000 adet/yıl olup, Türkiye’nin en büyük vitrifiye üreticileri arasında yer almaktayız.

Sürekli iyileştirme ve gelişme noktasındaki anlayışımızın bir gereği olarak, çalışmalarımız hızla devam etmektedir ve de devam edecektir.